Vyhledat
  • pavelmosna

Tipy, jak na ploché břicho

Pár rad pro ploché břicho, ale také cvičení, která jsou nejefektivší! #plochebricho #tipy #efektivnicviceni #cvicenipraha #20minut

Chci zhubnout. Hlavně na břiše, takže bych ho chtěl hodně cvičit. Doma jsem začala dělat pravidelně sedy-lehy.

Jedna z nejčastějších vět nového klienta. Přání samotné je naprosto v pořádku, ale k jeho dosažení je třeba zvolit cestu velmi odlišnou. V našem článku najdete pár rad, ale také konkrétní cviky, které jsou všeobecně nejefektivnější.


Důvod je jednoduchý

Zaprvé je nutné se zamyslet, proč většinu tréninku zabere cvičení nohou, rukou a zad, když jste chtěli zhubnout na břiše.

  • Opravdu to nefunguje tak, že se pálí tukové zásoby na té partii, kterou zrovna cvičím. Podkožní i viscerální tuk je komplexní zásobárna přebytečné energie např. jako hrb u velblouda. .

  • Řeč čísel to potvrzuje. 1kg podkožního tuku obsahuje cca 30.000kJ (7.000kcal). Sedy-lehy spálíte cca 0,78 kJ/kg/min.

  • Vážíte-li 60 kg, museli byste je dělat 641 minut (10h 36minut), abyste spálili 1 kg podkožní tuku. Při tempu 40 sedů-lehů/min. to je 25.640 opakování. Vážíte 90 kg? Máte štěstí… zvládnete to už za 427 minut ( 7h 6minut), tedy s pouhými 17094 sedy-lehy. ;)

  • Zvolíte-li izolovanější cviky, břicho můžete dobře a zdravě posílit. Svaly jsou to ale relativně malé, takže spálíte zlomek toho, co byste spálili u cvičení velkých svalových partií. Budete mít sice pevnější břicho, ale stále pod polštářem tuků.


Když chcete hubnout, je třeba aby:

  1. pracovaly ty největší svalové skupiny (nohy, …) a ještě lépe více svalových skupin najednou. To zajistí velkou okamžitou spotřebu energie.

  2. se posílili všechny svalové skupiny. To zajistí efektivnější spalování energie na tréninku i mimo něj (víc svalů prostě více sežere). Určitě vám může pomoct náš článek o budování svalstva.

  3. jste měli na paměti, že ledničku nepřecvičíte ničím (podívejte se na náš článek o ketóze) ;)


Všechny body 1, 2 zajistí trenér a naše technologie a s posledním bodem 3 pomohou naše stravovacích doporučení.


Jak a co teda cvičit!

Doporučujeme určitě takové cviky, které jsou komplexnější. Jednoduše proto, že jej člověk dokáže intenzivně cvičit delší dobu. Samozřejmě budete řešit i to, zda cvičit na strojích nebo jinak, odpovědět vám může náš článek. Níže se můžete podívat na 4 příklady, které pokládáme za nejlepší cestu k plochému břichu:


1. Dřepy = 1 kJ/kg/min.

2. FastFit = 0,63 kJ/kg/min.

3. Kruhový trénink = 0,56 kJ/kg/min.

4. Posilovna silový trénink = 0,67 kJ/kg/min.


Dřepy jsou jednoznačně nejlepším cvikem, který však bohužel není příliš zábavný. Druhý se umístil FastFit trénink, důvody jsou jednoduché. Ačkoliv trvá pouze 25 minut, tělo je komplexně zatíženo a nemůže dojít k jeho přetížení, navíc spalování díky technologii našich obleků probíhá až 15 minut po ukončení tréninkové dávky. Kruhový trénink má podobnou vlastnost s délkou spalování, tělo však není chráněno proti přetížení, proto se umístil na třetí místo. Silový trénink jsme museli zařadit na čtvrtou pozici kvůli nepravidelné intenzitě a pauzám, které jsou sice nutné, avšak velmi relativní.

1 298 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše